Про Європейський Союз

   Європейський Союз представляє економічний та політичний союз 28 країн, які об'єдналися на основі спільних людських і демократичних цінностей для досягнення стабільності, миру та процвітання. Вони розташовані здебільшого у Європі.

    Країни-члени Європейського Союзу — країни, що приєднались до Європейської економічної спільноти, починаючи з 1958 року. Спершу Європейський Союз був заснований шістьма країнами (Франція, Італія, Німеччина, Бельгія, Нідерланди, Люксембург), але після цього відбулось сім етапів послідовного розширення ЄС, що наразі нараховує 28 членів. 

    Хронологія вступу країн до ЄС:
    1957 рік - Бельгія, Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди, Франція,
    1973 рік - Великобританія, Данія, Ірландія,
    1981 рік - Греція,
    1986 рік - Португалія, Іспанія,
    1995 рік - Австрія, Фінляндія, Швеція,
    2004 рік - Латвія, Литва, Естонія, Мальта, Польща, Словаччина, Словенія, Чехія, Угорщина, Кіпр,
    2007 рік - Болгарія, Румунія,
    2013 рік - Хорватія.
   Веде свій початок від утворення Європейської спільноти з вугілля та сталі і Європейської економічної спільноти, що були засновані шістьма країнами в 1951 та 1958 роках відповідно. В сучасному вигляді існує на основі Договору про Європейський Союз, підписаному 7 лютого 1992 року і чинному з 1 листопада 1993.
   На території ЄС проживає більше 470 мільйонів громадян різних національностей, вірувань та традицій. 
      За 50 років існування ЄС перетворився на потужну і впливову силу, яка відіграє провідну роль у світовій політиці, економіці, культурі. Це єдиний економічний, соціальний та гуманітарний простір, де відмовилися від кордонів та зайвих умовностей задля вільного пересування людей, продуктів, капіталів, необмеженого обміну інформацією, культурними та науковими надбаннями. 
   До єднання заради майбутнього прагне перш за все молодь. Освітні та гуманітарні програми ЄС для країн Євросоюзу та таких, що не входять до складу ЄС, сприяють консолідації молодого покоління, обміну знаннями, досвідом, науковими здобутками. 
   Після входження у 2013 році Хорватії ЄС нараховує 28 країн-учасників.
Де факто столицею Європейського Союзу є Брюссель (столиця Бельгії і Фландрії).

    Європейський прапор – це єдина емблема Європейської Комісії, виконавчого органу ЄС. Інші європейські установи та органи додають до прапора свою власну емблему.

     Історія створення прапора Європейського Союзу починається у 1955 році. Тоді ЄС існував лише у вигляді Європейського об’єднання вугілля та сталі, до якого входило шість країн. Однак існувала окрема організація з ширшим представництвом – Рада Європи, яка була заснована на кілька років раніше з метою захисту прав людини та пропагування європейської культури. У той час Рада Європи підбирала собі емблему. Після активних обговорень було прийнято нинішній варіант прапора – коло з 12 золотих зірок на блакитному тлі. Число зірок не має нічого спільного з кількістю країн-членів організації. В різних традиціях „12” є символічним числом, що означає абсолютну досконалість. Це також і кількість місяців у році, і кількість цифр на циферблаті годинника, тоді як коло є ще й символом єдності. 
    Так народився європейський прапор, який являє собою ідеал об’єднання народів Європи. На ньому сяє дванадцять зірок, що символізує довершеність, повноту та єдність. Прапор залишається незмінним протягом багатьох років, незважаючи на розширення ЄС. 
    Пізніше Рада Європи закликала інші європейські установи прийняти той самий прапор, і у 1983 році його затвердив Європейський Парламент. Усі європейські інституції використовують його з початку 1986 року. 

   Гімном Європейського Союзу та Ради Європи є «Ода до радості». Він вважається одним із символів Європи. Музика гімну являє собою тему фіналу Дев'ятої симфонії Людвиґа ван Бетховена, що дається в інструментальному викладенні в тональності Сі-бемоль мажор. На неї покладено вірші "Оди до радості" Фрідріха Шіллера.


З німецької на українську вірш «До радості» переклав Микола Лукаш (1919-1988).
Радість, гарна іскро Божа!
Несказанно любо нам
Увійти, царице гожа,
В твій пресвітлий дивний храм.
Все, що строго ділить мода
В’яжеш ти одним вузлом,
Розцвітає братня згода
Під благим твоїм крилом.

Кого доля ощастила
Тим що другові він друг,
Кого любить лада мила, -
Йди до нас в веселий круг.

Йдіть усі, хто зве своєю
В світі душу хоч одну!
Хто ж весь вік черствів душею –
Йди у іншу сторону.
Радість – всесвіту пружина,
Радість – творчості душа,
Дивна космосу машина
Нею живиться й руша.
Радість квіти розвиває
І розгін дає сонцям,
Їх в простори пориває
Невідомі мудрецям.

13-й Президент Європейської комісії
   Президентом Європейської Комісії є Жан-Клод Юнкер (обраний на виборах 15 липня 2014 року).
  Це 13-й Президент Європейської комісії.
  Кількість населення за оцінкою 2015 року - 508 млн. осіб.

  ЄС використовує 24 офіційні і робочі мовиболгарська, хорватська, чеська, датська, голландська, англійська, естонська, фінська, французька, німецька, грецька, угорська, італійська, ірландська, латиська, литовська , мальтійський, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, іспанська, та шведська.

   Крім 24 офіційних мов, існує близько 150 регіональних і міноритарних мов, якими розмовляють до 50 мільйонів осіб. Хоча програми ЄС підтримують регіональні мови і мови меншин, захист мовних прав різний у окремих держав-членів.

Європейський день мов проводиться щорічно 26 вересня і спрямований на заохочення вивчення мов по всій Європі.

   1 січня 2002 року до готівкового обігу була введена єдина грошова одиниця ЄС — євро, що стало етапом переходу до формування економічного та валютного союзу ЄС — найвищого етапу інтеграції. Станом на 2016 рік, євро перебуває в обігу на території 19 країн-членів ЄС. Велика Британія та Данії вирішили поки що відмовитись від введення євро на своїй території, усі інші країни раніше чи пізніше зобов'язані приєднатися до Єврозони.
Історія створення Європейського Союзу веде відлік від 9 травня 1950 року, коли Міністр закордонних справ Франції Робер Шуман у відомій Декларації Шумана запропонував Франції, Німеччині та іншим європейським державам об'єднати свої ресурси у вуглевидобувній та сталеливарній промисловості.


   У вересні 1993 року в центрі Києва було відкрито Представництво Європейської Комісії в Україні. Воно є одним з понад 130 представництв Європейського Союзу в світі. З 1 грудня 2009 року після набуття чинності Лісабонського договору, Представництво Європейської Комісії перетворилося на Представництво Європейського Союзу в Україні.
Представництво має статус дипломатичної місії та офіційно представляє Європейський Союз в Україні.

Інституціями Європейського Союзу є Європейська Комісія, Європейський Парламент, Рада Європейського Союзу, Верховний Суд та Аудиторський Суд.

1 січня 2007 року завершилося п’яте розширення Європейського Союзу, що розпочалося в травні 2004 року. Сьогодні Європейський Союз, до якого входять 28 держав-членів із загальною кількістю населення майже 500 мільйонів людей, є найбільшим торгово-економічним блоком у світі.
Більше про Представництво ЄС в Україні http://eeas.europa.eu/


УКРАЇНА ТА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ 6 КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ

 


Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...