пʼятниця, 10 листопада 2017 р.

2018 рік в Європі

2018 рік – Рік культурної спадщини в Європі.

27 квітня 2017 року Європейський парламент прийняв рішення відзначити 2018 рік, як рік Культурної Спадщини в Європі.

Культурні столиці Європи: м.Леуварден (Нідерланди) та м.Валлетта (Мальта)


Статус міста «Культурна столиця Європи» який призначається Європейським союзом терміном на один календарний рік. Цьому місту надається можливість демонстрації свого культурного життя та культурного розвитку. З метою зближення європейців на основі співпраці в сфері культури, полегшення економічного, політичного та культурного об'єднання країн.


«Зелена» столиця Європи – м.Неймеген (Нідерланди)

Нідерландське місто Неймеген виграв право називатися Європейською зеленою столицею в 2018 році. Таке рішення було прийнято експертним журі на чолі з представниками Єврокомісії. Крім того, ірландський Голуей отримав почесний титул European Green Leaf 2017, який присуджується невеликим містам, де число жителів не перевищує 50 тис., за їх досягнення в сфері екологічної політики, впровадження зелених технологій і т.д.

Всесвітня столиця книги – м. Афіни (Греція)


Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова оголосила столицю Греції Афіни Всесвітньою столицею книги 2018 року. Місто Афіни було обрано у зв’язку з винятковою якістю його програми заходів, що отримала підтримку всіх діячів книжкової індустрії. Афіни стали 18-ю Всесвітньою столицею книги. 

Щороку місто, оголошене ЮНЕСКО столицею книги, зобов’язується сприяти популяризації книг і читання і реалізовувати програму заходів протягом всього року, початок якого відраховується з відзначення Всесвітнього дня книги і авторського права, що відзначається 23 квітня.

2017-2018 н.р. – Рік української мови в Німеччині та німецької мови в Україні


Рішення про проведення Українсько-німецького року мов було прийнято у 2016 році міністрами закордонних справ обох країн, щоб через 25 років після початку дипломатичних відносин поглибити взаємну довіру та дружбу між Німеччиною та Україною, а також ще більше розвинути співпрацю у сферах освіти та культури.Джерела інформації: 


Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...